проект редакція часопис посилання контакти

2 (12) 2007 квітень - червень

Зміст номера

Колонка головного редактора
Проза
Поезія
Перекину кладку
Всесвіт
Огляди, рецензії, полеміка
Ювілеї
Дитяча література
Історія краю
Через терни до зірок
Скарби рідної мови
Спілчанська толока
Книжкова полиця
Літературна спадщіна
Мандри
ART-галерея січеслава
Театр
Січеслав сміється
Музика
КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ


У серії «Письменники Придніпров’я», заснованій у 2005 році, вийшли такі книги:

Іван СОКУЛЬСЬКИЙ. Лірика. Вибрані твори. – Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006. – 310с.
До книги лірики непересічного поета, невтомного правозахисника і багатолітнього в’язня ГУЛАГу увійшли твори з його збірок «Означення волі» та укладені за життя самим автором поезії для «Чистопольського зошита».

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО. Вселюбов. Поезії, поеми, балади, драми, уривок з роману. – Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006. – 320с.
У книзі увесь Всесвіт подається поетесою як рідний дім. Вона вірить в животворну силу Матінки-Природи, як вірили у неї наші пращури. Поезія Олесі Омельченко змушує читача замислитися, перейнятися почуттями авторки, зазирнути у самого себе.

Ірина ПРОКОПЕНКО. Казки та пригоди. Оповідання для дітей молодшого шкільного віку. – ВАТ «Дніпрокнига», 2006. – 54с. ілл. Малюнки О. Богинської.
Ірина Прокопенко написала багато книжок для дітей. Головна їх тема – природа. Батько авторки був лісничим-лісопатологом і привчав свою доню знати і розуміти живий світ. Вона виявилася старанною ученицею. І не тільки. Із цієї книги відомої письменниці юні читачі взнають про пригоди і таємниці деяких тварин.

Надія ТУБАЛЬЦЕВА. Самарська сага ХХ століття. Оповідання. - Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2007. – 398с.
Книга дніпропетровської письменниці створена на основі реальних подій, які відбувалися на Присамар’ї та Подніпров’ї у ХХ столітті.

Леся СТЕПОВИЧКА. Стернею долі. Поезія, проза, переклади.–Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2007. – 368с.
Стернею долі бреде лірична героїня, озираючи свої ужинки. Лезо й пелюстка знайшли притулок у серці і долі автора книги. Читач віднайде тут поезію і прозу різних років.

Микола МИКОЛАЄНКО. Вишиванка від євшану. Вибрані поезії. – Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006. - 304с.
Цей том поезії охоплює півстолітній шлях поетової творчості. Вишиванка – поетичний образ Миколи Миколаєнка, пронизаний вірністю рідній землі і осяяний легендою про євшан-зілля. Степовий полин пробуджує в людині щире почуття вірності Батьківщині.
-----------------------------------------------------------------
Рідне місто моє. /Упорядник Валентина СЛОБОДА. – Дніпропетровськ: ПП «Ліра – ЛТД». 2006. – 276с.
Новоросійськ – Катеринослав – Січеслав – Дніпропетровськ... Так називалося наше відносно молоде місто у різні часи свого існування. Досі точаться дискусії про дату його заснування. До творення книги долучилися митці: поети і прозаїки, фотохудожники і дизайнери, журналісти і видавці. До видання увійшли твори переважно дніпропетровських авторів, написані впродовж усього існування потужного промислового мегаполісу. Різний стиль, різні погляди на історію, але співтворців книги об’єднала любов до рідного краю, небайдуже ставлення до його долі.

Людмила ЛЕВЧЕНКО. Пташечка-перепілочка. Вірші для дітей. – Дніпропетровськ: ПП «Ліра-ЛТД», 2006. 32с.
Герої нової книжки письменниці – малята і звірята. Їхні вчинки згідно із задумом автора допоможуть маленьким читачам розпізнавати добро і зло, шанувати працю, берегти природу та щиро любити свою рідну землю і людей, які на ній живуть.

Валерій НІКОЛЕНКО. Письменник пописує... Есеїзована енциклопедія неповторності. – Дніпропетровськ: ПП«Ліра- ЛТД», 2007. – 384с.
Автор аналізує психологію творчості різних письменників, розглядає проблему їх художньої майстерності.

Александр РАТНЕР. Стружки снега. Стихотворения. – Дніпропетровськ: Моноліт, 2007. – 192с.
Це – тринадцята книга віршів поета, в якій він щиро і відверто розповідає читачеві про пережите за останній рік.


Анатолій ШКЛЯР. Віртуальний потяг. Поезії. – Дніпропетровськ: Січ, 2007. – 40с.
У новій книзі автор розкриває світ своєї душі. Вірші позначені своєрідною образною системою, несподіваними поворотами думки.

Микола МИКОЛАЄНКО. Мудрий дар. Поезії. – Дніпропетровськ: Січ, 2007. – 104с.
Людина живе у загадковому таїнстві незбагненних чарів світу. Кладучи до скарбниці розуму діаманти знань, маємо жити так, щоб не вронити високих дум. І щоб, як застерігав Франц Кафка, у головах наших не товклося чорне жахіття. Про все це розмірковує поет у своїй новій книзі.

НАРОДНЕ І НАЇВНЕ СТАНКОВЕ МАЛЯРСТВО НАДПОРІЖЖЯ. Навчально-методичний посібник. Автор-упорядник Віталій Старченко.– Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2007. – 224 с. : іл.
Книга містить репродукції творів народного малярства північної частини Діпропетровщини– Надпоріжжя XVIII-XX ст.: від картини “Козак Мамай” до творів сучасних художників-аматорів. Текст упорядника розкриває сутність народного малярства, його походження. а також відтворює розвиток видів і жанрів станкової народної картини Надпоріжжя. Видання розраховане на широке коло любителів образотворчого мистецтва, краєзнавців, фольклористів, студентів та учнів художніх навчальних закладів.

Анатолій ДІМАРОВ. І будуть люди. Роман. Передмова Г. Штоня. – Київ: Фенікс, 2006. – 756с.
Дія багатопланового роману патріарха української літератури А. Дімарова відбувається на Полтавщині з дореволюційних часів аж до примусової колективізації, яка розорила село та спричинила штучний голод 1932-1933 років. В центрі уваги автора складні долі героїв книги, їх боротьба за виживання. Головний пафос книги полягає у незнищенності нашого народу.

Леся СТЕПОВИЧКА. Шлюб із кухлем пільзенського пива. Роман. – Дніпропетровськ: ПП «Ліра-ЛТД», 2007. – 336 с.
У новому романі письменниці – берлінська історія кохання українки Мар’яни і німця Андреаса. Та не тільки. Ми і світ, пошуки себе, пригоди і поневіряння, знахідки і втрати українців у західних світах, як і усвідомлення істини, що Україна має стверджувати себе у собі – головні теми цієї книги.

Светлана КЕДРИНА. Жить вопреки всему. Тайна рождения и смерти поэта Дмитрия Кедрина. – Днепропетровск: Монолит, 2006. – 368с. – Автор передмови і меценат видання Олександр РАТНЕР.
Книга, в якій ідеться про життя і смерть великого поета Дмитра Кедріна (1907-1945рр.), написана його донькою, письменницею та ілюстрована рідкісними матеріалами.

Владимир ЮГОВ. Ночь перед вечностью. Романы, новеллы. – Київ: Видавець Вадим Карпенко. 2007. – 456с.
До цієї книги відомого російського письменника, лауреата літературних премій ім. В. Короленка, І. Бунина, О. Фадєєва, В. Пікуля, літературної премії «Ветвь золотого каштана» увійшли вибрані романи, які принесли автору славу і визнання – «Ночь перед вечностью», «Поездка в Шиофок» та інші. Мова автора вирізняється свіжістю думки, особливою чистотою роздумів про минуле, сьогодення і майбутнє людини.

Владимир ЮГОВ. Литературные имена.(Портреты, исследования, судьбы и время). Книга вторая. – К: КМЦ»Поэзия», 2007. – 96с.
Книга відомого російського письменника – про великих, добрих і різних літераторів, імена яких завжди викликають цікавість у читача.

Євдокія ДІМАРОВА. Неспокійна моя доля. Спогади. – Київ: В-во «Щек», 2007. – 256с.
Ця книга – продовження автобіографічної повісті «Дівчата без наречених» Катерини Лубенець (Євдокії Дімарової), дружини письменника. В ній розповідь про особисте життя, події і долі людей, які стали прототипами творів Анатолія Дімарова.
Владимир БУШНЯК. Стамбульский зазывала. Роман. – Симферополь: Крымский писатель, 2007. –272с.
Волею долі герої роману опинилися далеко від батьківщини, на зламі епох, у мінливому світі. Старий світ зламався і все, що було пов’язане з ним, виявилося непотрібним. Герої самотужки пробивають стежку до нового життя.


12

© Січеслав 2004–2007