проект редакція часопис посилання контакти

4 (10) 2006 жовтень - грудень

Зміст номера

Колонка головного редактора
Проза
Поезія
Всесвіт
Творча спадщина
Літературознавство
Перекину кладку
Огляди, рецензії, полеміка
Суспільство
Наші люди у світах
Молодіє муза
Мандри
Скарби рідної мови
Спілчанська толока
Січеслав сміється
Мистецтво
Театр
Музика
Браття – Січеславники
МУЗИКА


Дніпропетровській обласній філармонії – 70.

Тетяна СОЛОМКА,
директор Дніпропетровської обласної філармонії.

НАМ СІМДЕСЯТ, А МИ ТАКІ МОЛОДІ...

Людей XXI століття захопив інформаційний бум, їх цікавить сюжет, його стрімка, рушійна сила. У швидких рядках новин вони намагаються ухопити суть скороплинних подій. Та ось у бурхливому морі серед історій реальних чи видуманих, часом аж детективних трапляються острови з якимось тихим, тонким, чарівливим світом. Люди часто не помічають цього острівця, та вже потрапивши на нього, зачудовано зупиняються.
Одним із таких островів є в сучасному житті міста мелодійне, трохи загадкове і романтичне ім’я – ФІЛАРМОНІЯ. Грецькою воно означає “любов до гармонії”. Народжена в минулому столітті, вона бурхливо розвивалася в ньому, і сьогодні, не змагаючись з попсою і гучним шоу-бізнесом, несе свою музику, свій тонкий світ людям. Цей світ дарує могутню енергетику, розкриває неперебутню красу класики і не забуває про сьогодення.
А нині у Дніпропетровської Філармонії – свято. У житті суспільства така дата – лише мить. У житті людини – безкінечна низка подій, вражень, яскравих, незабутніх. Люди люблять мандрувати, а музиканти, артисти Дніпропетровської філармонії кличуть нас щовечора у своєрідні мандри, кличуть побувати на чудових таємничих островах музики.
У стінах Філармонії немає щоденної марноти, нема телефонів на столах і мобілок у сумках. А є тиша залу, де на сценічній неосяжній палітрі артисти малюють свої пречудові картини, використовуючи все багатство музичних фарб від Баха до джазових імпровізацій. Цей ведучий колектив філармонії протягом багатьох років визначав обличчя музичної панорами нашої області. Симфонічний оркестр є творцем і продовжувачем найкращих традицій музичного мистецтва Дніпропетровщини. Тут лунала музика Кохання під керівництвом першого головного диригента Соломона Фельдмана. За ним цю естафету підхопив Гурген Карапетян. Під його керівництвом оркестр грав музику Щастя. Сьогодні оркестр звучить урочо, і ми відчуваємро в ньому міцний Порив головного диригента Наталії Пономарчук.
Іскрометний вокальний феєрверк італійською, українською, російською мовами завжди готові подарувати своїм слухачам лауреат Міжнародного конкурсу в Італії, заслужена артистка України, художній керівник філармонії Галина Кузяєва, соліст-вокаліст Юрій Мінчун. Особливої згадки вартий камерний хор під керівництвом Ольги Пучкової.

Цей молодий колектив, якому тільки шість років вже має три нагороди з міжнародних конкурсів-фестивалів (Київ, Мінськ, Польща). Молоді артисти також продовжують славні традиції хорових капел Дніпропетровської філармонії. Перша з них носила ім’я великого українського композитора Миколи Лисенка, друга під керівництвом П. Горохова брала участь у всіх музичних акціях Дніпропетровщини 1970 –1980 років.
Наші різнопланові ансамблі – квінтет “Престиж” (керівник заслужений артист
України Є. Токалов), квартет струнних інструментів “Класика” (керівник Тетяна Данилова), квартет струнних інструментів “Дольче” (керівник Любов Береснєва), квартет струнних інструметів “Артист”(керівник Б. Борисов), квартет народних інструментів “Славяне” (керівник Ю. Федотов), джаз-квартет “Маніфест”(керівник В. Соловйов) – наслідують славні традиції філармонії і грають музику для слухачів усіх поколінь. Артистичний і самобутній соліст-акордеонист філармонії, лауреат Міжнародного конкурсу в Італії Володимир Мокієнко.
Кожен з колективів і солістів є своєрідним філармонічним островом, чиє життя наповнене чудовими відкриттями світів Чайковського, Лисенка, Рахманінова, Стравінського, Колодуба, Скорика, які зачаровують вічною молодістю і водночас утверджують вічність.
Світ сонця, зоряне небо, синє море, сивий Дніпро-Славута були, є і будуть – говорить нам музика. Допомогти побачити їх красу, зрозуміти її закони, жити по ним – головне мистецьке завдання музикантів Філармонії. Нам сімдесят, а ми такі молоді…

Від “Січеслава”.

Під час ювілейного концерту, який пройшов з великим успіхом 8 грудня 2006 року на сцені Філармонії, із Києва прийшла звістка, що симфонічному оркестру присвоєне звання Академічного. Так тримати, дорогі друзі!

Вітаємо столикий і гарячеокий, багатострунний і вогнедухий колектив митців Філармонії.
Зичимо високого натхнення, і дякуємо укліно за подаровану радість окриленого мистецтва.

Тищу літ струмить Дніпра вода,
Тищу літ з води виходить Панна
Музика, в мереживах туманів.
Філармоніє – гармоніє кохана!
Філармоніє – ти вічно молода!


З любов’ю – Ваші “січеславці”


10 9 8 7

© Січеслав 2004–2007